Návod jak napojit Realko na kuprealitu.cz

23.10.2015

 1. Určete si z vlastních řad správce Vaší realitní kanceláře (ideálně aby to byl i administrátor v Realku), kterého registrujte na kuprealitu.cz jako správce realitní agentury
 2. Po registraci si aktivujte přes obdržený email svůj účet na kuprealitu.cz a přihlaste se.
 3. Po prvním přihlášení je třeba zadat fakturační údaje, které se ale nikde nezobrazují, a pak lze pokračovat.
 4. V administraci kuprealitu.cz klepněte na API klíče, zadejte libovolný název klíče a klepněte na tlačítko Uložit a poté na tlačítko Aktivovat.
 5. Vytvořený API klíč si dvojklikem označte a zkopírujte (třeba pomocí CTRL+C).
 6. Přihlaste se do realitního programu Realko pod administrátorským účtem, ideálně aby to byla ta samá osoba, co je jako správce na kuprealitu.cz
 7. Po přihlášení do Realka je nejprve potřeba aktivovat export Vaší RK na kuprealitu.cz To provedete tak, že nahoře v menu zvolíte Realitní servery > Přehled realitních serverů a v seznamu naleznete kuprealitu.cz, na který klepnete. V sekci Aktivační údaje vyplníte do pole Login email, kterým jste registrováni na kuprealitu.cz jako správce agentury (z kroku 1) a do pole Heslo zkopírujete (třeba pomocí CTRL+V) API klíč (z kroku 6) a klepněte na tlačítko Aktivovat. Tím makléři Vaší RK už v Realku uvidí možnost exportu na kuprealitu.cz
 8. Nyní je ještě potřeba v Realku zadat pro přihlášeného uživatele správce RK ten samý API klíč pro komunikaci s kuprealitu.cz To provedete klepnutím na horní menu a položku Správa –Administrace > Uživatelé, kde klepnete na přihlášeného uživatele a klepnete na Editace a následně na záložku Validační login. Zde klepněte na tlačítko Přidat. V zobrazeném okně vyberte jako realitní server kuprealitu.cz a jako validační login vložte svůj API klíč (z kroku 6) a klepněte na tlačítko Uložit. Tím může tento uživatel, správce RK, na kuprealitu.cz exportovat nabídky, u kterých je uvedený jako makléř on sám. U nabídek, u kterých je uvedený jako makléř jiný uživatel, nastane při exportu chyba, protože jiný makléř zatím registrovaný na kuprealitu.cz není a nemá nastavený svůj API klíč pro komunikaci v Realku. Co je k tomu potřeba, naleznete níže.
 1. Na kuprealitu.cz registrujte svého makléře pod jeho jménem, emailem a heslem. Registrujte ho jako placený uživatel makléř. Při registraci vyberte v seznamu agenturu, kterou jste založili v kroku 4.
 2. Po registraci aktivujte svůj účet přes obdržený email (který Vám přišel na zadaný emailový účet při registraci z kroku 10) a přihlaste se.
 3. Po prvním přihlášení je třeba zadat fakturační údaje, které se ale nikde nezobrazují, a pak lze pokračovat.
 4. V administraci kuprealitu.cz klepněte na API klíče, zadejte libovolný název klíče a klepněte na tlačítko Uložit a po té na tlačítko Aktivovat.
 5. Vytvoření API klíč si dvojklikem označte a zkopírujte (třeba pomocí CTRL+C).
 6. Vraťte se zpět do Realka jako admin a u nově registrovaného makléře na kuprealitu.cz nastavte jeho vlastní API klíč. To provedete v horním menu klepnutím na položku Správa –Administrace > Uživatelé, kde klepnete na tohoto makléře a klepnete na Editace a následně na záložku Validační login. Zde klepněte na tlačítko Přidat. V zobrazeném okně vyberte jako realitní server kuprealitu.cz a jako validační login vložte jeho API klíč (z kroku 14) a klepněte na tlačítko Uložit.
 1. Pro registraci dalšího makléře opakujete kroky 10 až 15.
 1. Když už máte všechny své makléře registrované a zadané jejich API klíče, tak se jako správce agentury z kroku 1 přihlaste na kuprealitu.cz a v administraci zvolte Upravit agenturu. V detailu své agentury z kroku 4 vidíte makléře, kteří se pod Vaši agenturu registrovali a které je třeba Schválit nebo Odstranit z agentury.
 2. Nyní už bude možné na kuprealitu.cz exportovat nabídky všech Vašich schválených makléřů.
 3. Pro hromadný export nabídek z Realka na kuprealitu.cz stačí v Realku označit své nabídky a zvolit Hromadné změny –> Export. Následně označit server kuprealitu.cz, nechat stav Na server a Klepnout na tlačítko Uložit. Realko postupně označené nabídky začne exportovat na kuprealitu.cz

Podrobný video návod naleznete na https://www.youtube.com/watch?v=9uCTks10snM